Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


Strona głównaPlanGaleriaSponsoring

Harmonogram programu wymiany młodzieżowej w ramach projektu „Konferencja Zwierząt” cz. I: w dn. 10-19 sierpnia 2008r.

10 sierpnia (niedziela)

posiłki:
śniadanie – akademik nr 1 - bar „RIVIERA” dla gr. niemieckiej
obiad i kolacja - SOSW Damnica - całość

przedpołudnie:
- przyjazd grup partnerskich do bazy noclegowej (Akademik nr 1 na Akademii Pomorskiej przy ul. Arciszewskiego w Słupsku),gr. niemiecka – ok. 5.00, gr. szczecińska - ok. 11.33, gr. damnicka – ok. 21.00. - przejazd grup do SOSW w Damnicy (ok. 13.00)

popołudnie:
- uroczyste powitanie uczestników wymiany, pokazanie Ośrodka.
- przedstawienie celu projektu,
- przedstawienie się obu grup – zabawy integracyjne,
- malowanie techniką graffiti muru na terenie Ośrodka – pierwsze wyobrażenia - ilustracje do planowanej „Konferencji zwierząt”

wieczór:
- kolacja integracyjna w sali lustrzanej pałacu (ok. 18.30) - spotkanie z udziałem władz Starostwa Powiatu Słupskiego oraz Gminy Damnica.
- powrót do Słupska - spotkanie liderów grup.

11 sierpnia (poniedziałek)

Posiłki:
śniadanie, obiad i kolacja – akademik nr 1 - bar „RIVIERA”

przedpołudnie:
- debata nt. problemów dialogu społecznego, różnic kulturowych, sposobów rozwiązywania problemów społecznych, tolerancji...
- warsztaty teatralne „Naśladowanie zwierząt” (integracja młodzieży, przezwyciężanie barier językowych, ćwiczenie zdolności aktorskich) na terenie osiedla akademickiego

popołudnie:
- warsztaty teatralne: cd. integracji młodzieży, przezwyciężanie barier językowych, ćwiczenie zdolności aktorskich
- warsztaty plastyczne – propozycje wzorów ulotek i plakatów informujących o musicalu

wieczór:
- podział zadań /ról, praca w grupach warsztatowych
- spotkanie grupy liderów

12 sierpnia (wtorek)

Posiłki:
śniadanie, obiad i kolacja – akademik nr 1 - bar „RIVIERA”

przedpołudnie:
- praca w grupach warsztatowych
- przygotowanie ulotek i plakatów oraz zaproszeń do druku

popołudnie:
- przygotowanie przedstawienia (próby poszczególnych sekcji musicalu)
- poznawanie m. Słupska jako ośrodka kultury

wieczór:
- dyskusje liderów grup i młodzieży dotyczące wystawienia sztuki,
- pierwsze próby ustawień na scenie

13 sierpnia (środa)

Posiłki:
śniadanie, obiad – akademik nr 1 - bar „RIVIERA” kolacja - grill - Gościniec „Pod Młynem”

przedpołudnie:
- warsztaty artystyczno-muzyczne, w tym: przygotowywanie scenografii i dopasowywanie kostiumów wg projektów,
- grupowe próby chóru,

popołudnie:
- warsztaty artystyczno-muzyczne (całościowa próba musicalu)

wieczór:
- grill z zabawą integracyjną (zapewnić muzykę własną)

14 sierpnia (czwartek)

Posiłki:
śniadanie, obiad – akademik nr 1 - bar „RIVIERA” kolacja - suchy prowiant na wycieczkę

przedpołudnie:
- przygotowywanie masek i strojów,
- grupowe próby chóru i zespołu teatralnego,
- roznoszenie zaproszeń i plakatów przez reprezentację młodzieży na terenie Słupska

popołudnie:
- przejazd SKM do USTKI (bilety MZK)
- spacer rekreacyjny ulicami Ustki
– zaproszenie mieszkańców Ustki do obejrzenia finałowych rezultatów naszej pracy (rozdawanie ulotek, plakatów informujących o występie w 18.08.br. w Teatrze Nowym w Słupsku)

wieczór:
- powrót z Ustki – SKM (bilety MZK)
- pokaz umiejętności wokalnych i teatralnych (występy artystyczne z dorobku kulturowego obu państw),
- wspólne śpiewanie
- spotkanie liderów grup

15 sierpnia (piątek)

Posiłki:
śniadanie, obiad i kolacja – akademik nr 1 - bar „RIVIERA”

przedpołudnie:
- próby grup muzycznych i teatralnych na terenie osiedla akademickiego,
- prezentacje artystycznego dorobku grup

popołudnie:
- wykończenia i ostatnie przymiarki kostiumów
- warsztaty muzyczno-wokalne i teatralne

wieczór:
- dyskoteka

16 sierpnia (sobota)

Posiłki:
śniadanie, obiad – akademik nr 1 - bar „RIVIERA” kolacja - suchy prowiant na wycieczkę

przedpołudnie:
- warsztaty w grupach zadaniowych
- wyjazd do Darłowa i Darłówka (ok.14.00)

popołudnie:
- zwiedzanie miasta
- wejście do Parku Wodnego „JAN”

wieczór:
- warsztaty muzyczno-wokalne i teatralne

17 sierpnia (niedziela)

Posiłki:
śniadanie – akademik nr 1 - bar „RIVIERA” obiad i kolacja - SOSW Damnica - całość

przedpołudnie:
- warsztaty muzyczno-wokalne i teatralne,
- przejazd grup do SOSW w Damnicy (ok. 12.30)
popołudnie:
- dopasowywanie i poprawki kostiumów - kształcenie umiejętności pracy zespołowej
- wykonanie wspólnego zdjęcia - ułożenie napisu z uczestników „KONFERENZ DER TIERE”
- rozwieszenie plakatów w Damnicy przez delegację młodzieży, zaproszenie mieszkańców na występ do Słupska.
- próby musicalu

wieczór:
- warsztaty plastyczne – przygotowanie ekspozycji prac

18 sierpnia (poniedziałek)

Posiłki:
śniadanie – akademik nr 1 - bar „RIVIERA” obiad i kolacja - Gościniec „Pod Młynem”

przedpołudnie:
- próby musicalu na scenie Polskiej Filharmonii „Synfonia Baltica” (od 9.00)- doskonalenie technik śpiewu , gry aktorskiej),

popołudnie:
- przygotowania do występu
- wystawienie sztuki – musicalu „Konferencja zwierząt” dla mieszkańców Słupska i okolic, w Polskiej Filharmonii „Synfonia Baltica” , ul. Jana Pawła w Słupsku – godz. 16.30
- przygotowanie ekspozycji prac plastycznych

wieczór:
- uroczysta kolacja (ok. 19.00) – z udziałem władz Starostwa Powiatu Słupskiego oraz Gminy Damnica
- spotkanie liderów grup -wstępne podsumowanie i omówienie realizacji projektu (usystematyzowanie zebranych materiałów, doskonalenie znajomości j. niemieckiego, przygotowanie prezentacji zdjęć przez obie grupy),

19 sierpnia (wtorek)

Posiłki:
śniadanie, obiad i kolacja – akademik nr 1 - bar „RIVIERA”

przedpołudnie:
- podsumowanie projektu - prezentacja zdjęć, filmów,
- przygotowanie przesłań dotyczących wzajemnego zrozumienia i tolerancji dla przyszłych pokoleń w celu dalszego propagowania idei tolerancji i pokoju na świecie

popołudnie:
- czas wolny dla młodzieży

wieczór:
- przygotowywanie się uczestników do wyjazdu do Niemiec
- wyjazd do Niemiec (ok. 20.00)






Tekst:

Sven j. Olsson

Muzyka:

Frank Valet

Choreografia:

Lena Inter

Kostiumy i scenografia:

Katarzyna Wiśniewska


Agnieszka
Morzyńska-Burak

http://agnesmb.republika.pl

(SOSW Damnica)




Koordynatorzy projektu:

Małgorzata

Hausmann

- Kreis Herzogtum Lauenburg

Der Landrat Barlachstrasse 2,

23909 Ratzeburg

hausmann@kreis-rz.de

tel. (0 45 41) 88 85 23,

fax. 88 87 98

 

Władysława

Hanuszewicz

- dyr. SOSW w Damnicy

oswdamnica@wp.pl lub w-han@wp.eu

tel./fax. (0 59 811 30 69)

lub 0 501 475 194

 

Iwona

Błażewicz

– nauczyciel jęz. niemieckiego w SOSW


Strona www i zdjęcia:

Krzysztof

Markowski "Yozz"

- wolontariusz

yozz3@wp.pl